چطور می توان خطای 403 را برطرف کرد؟

خطای 403:

خطای 403 ، یک کد وضعیت HTTP می باشد و به معنای این هست که دسترسی به صفحه یا منبعی که سعی داشتید به آن دسترسی داشته باشید ، به دلایلی کاملا ممنوع شده است .

سرورهای مختلف وب خطای 403 را به شیوه های مختلف گزارش می کنند که اکثر آنها در ادامه ذکر شده است .گاهی یک مالک وب سایت ، خطای 403 سایت را ، customize  می کند، اما این خیلی رایج نیست..

خطای 403 چگونه ظاهر می شود؟

موارد زیرشایع ترین تجربیات خطای 403 می باشد:

   403

 403 HTTP

Forbidden :you dont have permission to access[directory] on this server

Forbidden

Error 403

 14.HTTP Error 403

Error 403-Forbidden

HTTP Error 403-Forbidden

خطای 403 درست همانند صفحات وب ، داخل پنجره مرورگرظاهر می شود و همانند دیگر خطاها روی هر browser  ویا هر سیستم عاملی ممکن هست دیده شود. در Internet Explorer ، وب سایت این خطای 403 را نشان نمی دهد و این خطا در نوار عنوان IE دیده می شود.

windows update خطای 403 را گزارش می دهد ، اما به صورت0x80244018  error code  یا به صورت پیام زیر نمایش می دهد WU_E_PT_HTTP_STATUS_FORBIDDEN

دلیل خطای 403:

خطای 403 وقتی رخ می دهد که ما در تلاش برای دسترسی به چیزی هستیم که به آن دسترسی نداریم ، خطای 403 اساسا می گوید:

“Go away and don’t come back here”

وب سرورهای مایکروسافت  IIS ، اطلاعات دقیق تری در مورد علت خطای 403 ، با پسوند یک عدد بعد از 403 ، ارائه می دهند ،همانند HTTP Error 403.14 ،معنی اش این هست که فهرست دایرکتوری پذیرفته نیست…

چطور می توان خطای 403 را برطرف کرد؟

1)خطاهای URL را بررسی کنید و مطمئن باشید که اسم فایل و پسوند صفحه وب را درست مشخص کرده اید ،اکثر وب سایتها طوری پیکربندی شده اند که به باز کردن بعضی پوشه ها اجازه ندهند ، بنابراین خطای 403 وقتی رخ می دهد که تلاش داریم یک فولدر را به جای یک صفحه خاص به نمایش در آوریم و این نرمال هست و این خطا انتظار میرود که پیش بیاید .

پس برای جلوگیری از این خطا باید مرورگر دایرکتوری را در نرم افزار سرور خود فعال کنیم:

Enable directory browsing in your web server software  

2)حافطه پنهان مرورگر خود را پاک کنید، مسائل مربوط به نسخه ذخیره شده صفحه ای که مشاهده می کنید می تواند باعث خطای 403 شود.

Clear your browser cash

3) به وب سایت لاگین کنید ، فرض کنید این امکان برای شما وجود دارد ، یک پیام 403 به این معنی هست که شما قبل از اینکه بتوانید صفحه را مشاهده کنید نیاز به دسترسی بیشتری دارید.

به طور معمول یک وب سایت وقتی یک خطای 401 ایجاد می کند که مجوز خاصی لازم است ، اما گاهی خطای 403 جایگزین آن می شود.

4)کوکی های browser خود را پاک کنید ، به خصوص وقتی دائم وارد این وب سایت می شوید و دوباره مجددا لاگین کنید ، چون در این صورت خطای 403 به طور غلط نمایش داده می شود و ممکن هست که کوکی ها در دستیابی مناسب درگیر شوند.

Clear your browser cookies and logging  in again

5)با وب سایت به طور مستقیم تماس بگیرید ، شاید خطای 403 یک اشتباه باشد که هر کسی آن را می بیند ، اما خود وب سایت از آن آگاهی ندارد. بهترین راه برای تمرکز درباره سایتهایی که downed می باشند این هست که در توییتر websitedown# را جستجو کنید ، مثل facebookdown#.

6) اگر مطمئن هستید که وب سایت موردنطر برای دیگران در حال حاضر مشغول به کار هست با سرویس دهنده اینترنت خود تماس بگیرید . ممکن هست آدرس IP شما در blacklist  وارد شده باشد که چنین وضعیتی خطای 403 در یک صفحه از سایت و یا کل سایت تولید می کند.

7)بعدا ،بعد از اینکه مطمئن شدید صفحه ای که به آن دسترسی دارید صحیح است و خطای 403 فقط برای شما دیده نمی شود ، به دیدن منظم آن صفحه بروید تا مشکل حل شده باشد ، تا ببینید که آیا دوباره خطای 403 را دریافت می کنید؟

خطاهای زیر هم مثل 403 خطاهای سمت گیرنده هستند مثل  :

Bad Request              400

401              Unauthorized

404               Not Found

Request timeout             408

همچنین کدهای خطا در سمت سرور نیز وجود دارد ، مثل :

   internal server error             500

 

 

:Reference

https://www.lifewire.com/403-forbidden-error-explained-2617989

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *